TURNIEJ SZACHOWY “O PUCHAR BURMISTRZA WOŹNIK”
2 lipca 2017
„Wakacje na Językach” w Galerii Kultury
6 lipca 2017

Turniej szachowy zorganizowany przez LO w Psarach

W dniu 11 czerwca 2017 r. na terenie OSP w Psarach w ramach festynu szkolnego odbył się turniej szachowy zorganizowany przez LO w Psarach. Na starcie stanęło 16 zawodników. Rozegrano 9 rund tempem po 5 minut do namysłu na zawodnika. W turnieju zwyciężyła Magdalena Jantos z Woźnik uzyskując 8,5 pkt, na miejscu drugim uplasował się Mateusz Płonka z Kalet z dorobkiem 8,0 pkt, a na trzecim Jarosław Pietrucha z Rusinowic 7,0 pkt. W turnieju zagrało trzech zawodników legitymujących się pierwszą kategorią szachową, dwóch zawodników było posiadaczami kategorii szachowej drugiej, a jeden czwartej. Klasyfikacja kolejnych graczy przedstawiała się następująco: 4.Andrzej Klama, 5.Mateusz Wrodarczyk, 6.Kamil Mośny, 7.Maciej Najder, 8.Kacper Wrodarczyk, 9. Robert Maruszczyk, 10.Jakub Popielski, 11.Maksymilian Biadacz, 12.Wojciech Potempa, 13.Katarzyna Maruszczyk, 14.Konrad Maruszczyk i 15.Karolina Żylak i 16.Emilia Żylak. Turniej rozgrywano w plenerze, dopisała ładna pogoda. Należy docenić wysiłek organizacyjny autorów i aktorów festynu, co przełożyło się na bardzo miłą rodzinną atmosferę w trakcie trwania zawodów. Na pochwałę zasługuje gra wszystkich zawodników, grali bardzo walecznie i ambitnie, co widać na zdjęciach. Na zakończenie rozgrywek uroczystego podsumowania oraz wręczenia pucharów zwycięzcom dokonał Jarosław Kacorzyk dyrektor LO w Psarach.