20 kwietnia 2016
Spotkanie kosmetyczne w Galerii Kultury
30 kwietnia 2016

Turniej Szachowy Wiosny Dzieci i Młodzieży do lat 25

Dnia 23 kwietnia 2016r. na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach rozegrany został „Turniej Szachowy Wiosny Dzieci i Młodzieży do lat 25”. Na starcie stanęło 19 zawodników w tym 4 w przedziale wiekowym 15-25 lat i 15 w kategorii wiekowej do lat 14-tu. Przeprowadzono 9 rund z tempem gry po 10 minut na zawodnika. Tegoroczny turniej wygrała Magdalena Jantos zawodniczka z Woźnik uzyskując komplet 9 pkt z 9 partii. Na marginesie należy odnotować, że w tym roku zwyciężczyni nadana została przez PZSzach w Warszawie I kategoria szachowa jest to najwyższe jak dotąd sportowe osiągnięcie przedstawiciela naszej młodzieży. W grupach wiekowych klasyfikacja wyglądała następująco: w grupie wiekowej 15 – 25 lat miejsce pierwsze Magdalena Jantos, miejsce drugie Aleksy Walczak (Kalety), a na trzecim uplasował się Maciej Najder (Woźniki), czwarty w tej kategorii wiekowej był Mateusz Wrodarczyk (Kalety).

W grupie wiekowej do lat 14-tu zwyciężył Kacper Wrodarczyk (Kalety), miejsce drugie zajął Michał Fronczek (Koszęcin), a na trzecim uplasował się Kamil Mośny (Woźniki) kolejne miejsca zajęli 4. Michalina Zaręba (Woźniki), 5. Katarzyna Maruszczyk (Woźniki), 6. Ignacy Fronczek (Koszęcin), 7. Michał Rupik (Ligota Woźnicka), 8. Maja Koba (Kalety), 9. Karolina Zaręba (Woźniki), 10.Anna Zaręba (Woźniki), 11. Konrad Maruszczyk (Woźniki), 12. Emilia Żylak (Woźniki), 13. Emilia Ryszka (Woźniki), 14. Igor Komar da Costa (Woźniki) i 15. Zuzanna Mośny (Woźniki). W tegorocznym turnieju przeważały liczebnie dzieci do lat 14-tu, przewaga młodzieży w sile gry była zauważalna tym niemniej poszczególni młodzi juniorzy raz po raz odnosili sukcesy i stwarzali problemy z o wiele bardziej doświadczonymi przeciwnikami. Jak co roku grało się uczestnikom bardzo komfortowo tu ukłon w stronę osób uczestniczących w przygotowaniach do tej imprezy oraz pomagających w jej przeprowadzeniu w tym dla rodziców.