5 lipca 2016
Rozgrywki gier planszowych w Galerii Kultury
7 lipca 2016

Turniej szachowy “O Puchar Dyrektora LO w Psarach”

W dniu 19 czerwca 2016 r. na terenie OSP w Psarach w ramach festynu szkolnego odbył się turniej szachowy zorganizowany przez LO w Psarach. Na starcie stanęło 15 zawodników. Rozegrano 7 rund tempem po 10 minut do namysłu na zawodnika. W turnieju zwyciężyła Magdalena Jantos z Woźnik uzyskując 6 pkt, na miejscu drugim uplasował się Mateusz Płonka z Kalet z dorobkiem 5,5 pkt, a na trzecim ubiegłoroczny zwycięzca tej imprezy Aleksy Walczak z Kalet uzyskując 5,0 pkt. W turnieju zagrało dwoje zawodników legitymujących się pierwszą kategorią szachową, jeden zawodnik był posiadaczem kategorii szachowej drugiej a jeden czwartej. Kolejność kolejnych graczy przedstawiała się następująco: 4. Maksymilian Biadacz, 5. Marcin Żylak, 6. Maciej Najder, 7. Mateusz Myrcik, 8. Kacper Wrodarczyk, 9. Tobiasz Gorol, 10. Katarzyna Maruszczyk, 11. Marek Rupik, 12. Romuald Hanulok, 13. Robert Maruszczyk, 14. Karolina Żylak i 15.Emilia Żylak. Turniej rozgrywano w plenerze, dopisała ładna pogoda choć w pewnej chwili trochę popadało. Należy docenić wysiłek organizacyjny autorów i aktorów festynu co przełożyło się na bardzo miłą rodzinną atmosferę w trakcie trwania zawodów. Na pochwałę zasługuje gra wszystkich zawodników, grali bardzo walecznie i ambitnie co widać na zdjęciach. Na zakończenie rozgrywek uroczystego podsumowania oraz wręczenia pucharów zwycięzcom dokonał Jarosław Kacorzyk dyrektor LO w Psarach.