3 lipca 2018
Festiwal Rozmaitości i Sztuki Wszelakiej
18 lipca 2018

Turniej szachowy „O Puchar Burmistrza Woźnik 2018”

Dnia 9 czerwca 2018 r. na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach miał miejsce Turniej szachowy „O Puchar Burmistrza Woźnik 2018”.Turniej grano systemem po 10 minut na zawodnika, na dystansie 9 rund. Tegoroczne zawody zgromadziły zawodników z Woźnik, Psar, Ligoty Woźnickiej, Winowna, Kalet, Boronowa, Rusinowic i Lublińca.
Do rozgrywek przystąpiło kilku zawodników posiadających kategorie szachowe w tym dwóch z drugą kategorią szachową była też jedna zawodniczka z kategorią szachową pierwszą. Puchar Burmistrza zdobył Mateusz Płonka z Kalet, na miejscu 2 uplasowała się Magdalena Jantos, miejsce 3 zajął Paweł Stawiarz, na miejscu 4 uplasował się Jarosław Pietrucha, a 5 miejsce zajął Mateusz Wrodarczyk. W klasyfikacji juniorów do lat 14-tu najlepiej zaprezentował się Dawid Noczyński, miejsce 2 zajął Michał Rupik a 3 Emilia Żylak. Dla całej tej trójki młodych juniorów uzyskany wynik w turnieju to bez wątpienia ich życiowy sukces. Zawodnicy ci zajęli w turnieju odpowiednio 11, 13 i 14 miejsce. Najlepszym reprezentantem Woźnik i jednocześnie najlepszą zawodniczką zawodów okazała się Magdalena Jantos. Cieszy udział w turnieju dość licznej grupy seniorów w tym rodziców zawodników. Ogółem w turnieju grało 23 zawodników w tym 8 juniorów do lat 14-tu. Tradycyjnie zawody przeprowadzono na głównej sali MGOK w Woźnikach. W trakcie rozgrywek zawodnicy mogli skorzystać z poczęstunku.