28 marca 2017
Spotkanie z braffiterką
10 kwietnia 2017

Szachowy Turniej Wiosny Dzieci do lat 14 i Młodzieży 15-25 lat

Dnia 1 kwietnia 2017 r. na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach rozegrany został “Szachowy Turniej Wiosny Dzieci do lat 14 i Młodzieży 15- 25 lat”. Na starcie stanęło 20 zawodników w tym 5 w przedziale wiekowym 15-25 lat i 15 w kategorii wiekowej do lat 14-tu. Przeprowadzono 9 rund z tempem gry po 10 minut na zawodnika. Tegoroczny cały turniej wygrał Mateusz Płonka zawodnik z Kalet uzyskując 8,5 pkt z 9 partii. W grupach wiekowych klasyfikacja wyglądała następująco. W grupie wiekowej 15 – 25 lat miejsce pierwsze zajął Mateusz Płonka, miejsce drugie zdobyła Magdalena Jantos (Woźniki), a na trzecim uplasował się Maciej Najder (Woźniki), czwarty w tej kategorii wiekowej był Aleksy Walczak (Kalety) a na piątym miejscu zakończył rozgrywki Dawid Broncel (Woźniki). W grupie wiekowej do lat 14-tu zwyciężył Kamil Mośny (Woźniki), miejsce drugie zajął Michał Fronczek (Koszęcin), a na trzecim uplasowała się Maja Plaza (Koszęcin) kolejne miejsca zajęli 4. Maksymilian Biadacz (Kalety), 5. Karolina Zaręba (Woźniki), 6. Kacper Wrodarczyk (Kalety), 7. Jan Badyla (Woźniki), 8. Michalina Zaręba (Woźniki), 9. Jakub Popielski (Woźniki), 10. Ignacy Fronczek (Koszęcin), 11. Michał Rupik (Ligota Woźnicka), 12. Anna Zaręba (Woźniki), 13. Dawid Naczyński (Winowno), 14. Emilia Żylak (Woźniki) i 15. Konrad Maruszczyk (Woźniki). W tegorocznym turnieju przeważały liczebnie dzieci do lat 14-tu. W turnieju klasą dla siebie było dwóch zawodników Mateusz Płonka z Kalet i Magdalena Jantos z Woźnik. Oboje uzyskali taką samą liczbę 8,5 punktów, a o końcowym sukcesie zadecydowała dodatkowa punktacja. Trzecie miejsce w grupie 15-25 lat Macieja Najdera z Woźnik jest podobnie, jak w zeszłym roku, również sporym osiągnięciem tego zawodnika potwierdzającym jego dużą już klasę gry. W grupie młodszej, o ile nie dziwi końcowy duży sukces Kamila Mośnego z Woźnik i Michała Fronczka z Koszęcina, to bez wątpienia ogromną niespodzianką i objawieniem tego turnieju jest końcowy sukces Mai Plazy z Koszęcina. Wyróżnienie i słowa pochwały należą się poza tym wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za włożony wysiłek, bo i dystans był długi i przeciwnicy trudni. Jak co roku grało się uczestnikom bardzo komfortowo, tu ukłon w stronę osób uczestniczących w przygotowaniach do tej imprezy oraz pomagających w jej przeprowadzeniu, w tym dla rodziców.