KONCERT NOWOROCZNY
3 stycznia 2018
Werdykt jury XX Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego na „Najciekawszą ozdobę choinkową” Woźniki 2017 rok

MIKOŁAJKOWY TURNIEJ SZACHOWY

Dnia 16 grudnia 2017r. na terenie Miejskiego Domu Kultury w Woźnikach odbył się tradycyjny “Mikołajkowy Turniej Szachowy”. Impreza z udziałem dzieci i młodzieży do lat 25 zgromadziła na starcie 19 zawodników. Grali szachiści z Woźnik Koszęcina, Kalet, Ligoty Woźnickiej, Psar oraz Winowna. Imprezę tegoroczną zdominowało dwóch zawodników zajmujących odpowiednio pierwsze i drugie miejsce. Bezkonkurencyjny na etapie 9 rund był Mateusz Płonka z Kalet uzyskując 9 pkt. Wygrał zarówno cały turniej jak również grupę wiekową (15-25). Tylko partia bezpośrednia pomiędzy Mateuszem i Magdaleną Jantos z Woźnik zadecydowała, że Magda uplasowała się tym razem na miejscu drugim z dorobkiem 8 pkt. i tym samym zajęła drugie miejsce w kategorii wiekowej (15-25), na wyróżnienie zasługuje również jej pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt. Na miejscu trzecim w turnieju uplasował się Kamil Mośny z Woźnik z dorobkiem 6,5 pkt. Miejsce Kamila to duża niespodzianka jednakże wynik ten jest w pełni zasłużony. Kamil wykonał w tym roku znaczącą pracę nad poprawieniem swojej gry uczestnicząc w dużej liczbie zawodów szachowych oraz regularnie uczestnicząc w zajęciach, miejsce trzecie w turnieju było jednocześnie jego pierwszym miejscem w kategorii wiekowej do lat 14. Bardzo dobre kolejne czwarte miejsce w turnieju zajął Dawid Broncel z Woźnik. Z dorobkiem 5,5 pkt Dawid dość pewnie sięgnął po nagrodę za zdobycie trzeciego miejsca w kategorii wiekowej (15-25). Na miejscu piątym w turnieju uplasował się zawodnik z Koszęcina Michał Fronczek uzyskując 5,5 pkt. Michał bardzo dużo trenuje zdobywając doświadczenie szachowe w różnych klubach, a efekty tego są już widoczne. Tym razem Michał zajął drugie miejsce w kategorii wiekowej do lat 14. Na miejscu trzecim w kategorii wiekowej do lat 14 uplasował się Michał Rupik z Ligoty Woźnickiej, uzyskując 5,0 pkt. Michał wykazał się walecznością w grze, należy go pochwalić, gdyż wiele pracował nad szachami w 2017 roku. Klasyfikacja kolejnych zawodników w turnieju poczynając od miejsca szóstego przedstawiała się następująco: 6.Maciej Najder, 7.Kacper Wrodarczyk, 8.Robert Maruszczyk, 9.Michał Rupik, 10.Mateusz Wrodarczyk, 11. Jakub Popielski, 12.Michalina Szreter, 13.Tobiasz Gorol, 14.Jan Badyla, 15.Ignacy Fronczek, 16. Aleksandra Kowalczyk, 17.Dawid Noczyński, 18.Emilia Żylak i 19.Konrad Maruszczyk. Podsumowując turniej należy jeszcze wspomnieć o klasyfikacji dziewcząt Michalina Szreter z Koszęcina zajęła miejsce drugie na miejscu trzecim uplasowała się Aleksandra Kowalczyk również z Koszęcina a na miejscu czwartym reprezentantka Woźnik Emilia Żylak. W trakcie uroczystości wręczenia nagród dokonano także podsumowania rozgrywek GRAND-PRIX dzieci i młodzieży do lat 25 za rok 2017. Rozgrywki te prowadzono w ramach cotygodniowych sobotnich zajęć, a rezultaty przedstawiały się następująco. W grupie wiekowej (15-25) bezkonkurencyjny był w 2017 roku Maciej Najder zdecydowanie wyprzedzając drugiego w klasyfikacji Dawida Broncla oraz trzeciego Tobiasza Gorola. W grupie młodszej do lat 14 wyróżniono 12 zawodników. Na miejscu pierwszym uplasował się Kamil Mośny, miejsce drugie zajął Jan Badyla a trzecie uzyskał Michał Rupik. Kolejność następnych laureatów przedstawiała się następująco: 4.Jakub Popielski, 5.Emilia Żylak, 6. Katarzyna Maruszczyk, 7.Dawid Noczyński, 8.Martyna Prochacka, 9.Michalina Zaręba, 10.Konrad Maruszczyk, 11.Karolina Zaręba, 12.Anna Zaręba. Ogółem w rozgrywkach GRAND-PRIX w 2017 roku udział wzięło 25 uczestników.