9 sierpnia 2017
Dożynkowe Rozgrywki Szachowe w Woźnikach
22 sierpnia 2017

Drużynowy Mecz Szachowy MGOK Woźniki – MDK Kalety

Dnia 15 sierpnia 2017 r., w ramach “XIII Festiwalu Rozmaitości i Sztuki Wszelakiej” na Rynku w Woźnikach miał miejsce “Drużynowy Mecz Szachowy Sekcji Szachowych MGOK Woźniki  i MDK Kalety”. Zawodnicy wystąpili w następujących składach, gospodarze: Maciej Najder (kapitan drużyny), Krzysztof Badyla, Tobiasz Gorol, Jan Badyla i rezerwowy Michał Rupik, a goście: Mateusz Płonka (kapitan drużyny), Mateusz Wrodarczyk, Kacper Wrodarczyk, Michał Fronczek i rezerwowy Ignacy Fronczek. Rozegrano cztery rundy. Grano partie bezpośrednie po 15 minut na zawodnika po czym w rundzie piątej nastąpiła dogrywka z szybszym tempem gry. Dogrywkę przewidziano do pierwszego drużynowego zwycięstwa. Bardzo dzielnie od pierwszej rundy walczyli Woźniczanie. To właśnie team Maciej Najder i Krzysztof Badyla pozwolił utrzymać remisowe wyniki we wszystkich czterech rundach obaj zdobyli na tym dystansie po 3,0 punkty, jednakże błysnęli również pozostali Woźniczanie Jan Badyla pokonał silnego przeciwnika Michała Fronczka w rundzie trzeciej a Tobiasz Gorol wygrał z tym samym zawodnikiem w rundzie czwartej. O wyniku rozstrzygnęła runda piąta. Zawodnicy grali już wtedy tempem po 10 min. na zawodnika i jak się okazało szybsze szachy bardziej odpowiadały gościom. W rundzie tej Kacper Wrodarczyk wygrał z Janem Badylą, Mateusz Płonka zwyciężył z Tobiaszem Gorol. Maciej Najder pokonał ponownie Michała Fronczka, a w prestiżowej partii Mateusz Wrodarczyk przełamał opór Krzysztofa Badyli. Mecz zakończył się więc zwycięstwem przedstawicieli Kalet w stosunku 6 – 4. W małych punktach wynik przedstawiał się następująco goście uzyskali 11,0 pkt a gospodarze 9,0. Należy przyznać, że mecz był dość wyrównany. W czwartej rundzie Woźniczanie otarli się nawet o zwycięstwo. Ostatecznie wygrali lepiej dysponowani w tym dniu goście. Przy czym obie drużyny dostarczyły nam naprawdę wiele emocji.