23 sierpnia 2016
Dożynki powiatowe w obiektywie
31 sierpnia 2016

Drużynowy Mecz Szachowy MDK Kalety – MGOK Woźniki

Dnia 15 sierpnia 2016 r., w ramach XII Festiwalu Rozmaitości i Sztuki Wszelakiej, na Rynku w Woźnikach  miał miejsce “Drużynowy Mecz Szachowy Sekcji Szachowych MGOK OSP Woźniki i MDK Kalety”. Zawodnicy wystąpili w następujących składach, gospodarze: Paweł Mośny (kapitan drużyny), Maciej Najder, Dawid Broncel, Kamil Mośny i rezerwowy Tobiasz Gorol, a goście: Mateusz Płonka (kapitan drużyny), Aleksy Walczak, Mateusz Wrodarczyk, Kacper Wrodarczyk i rezerwowy Michał Fronczek. Mecz przeprowadzono następującym systemem, najpierw rozegrano cztery rundy partie bezpośrednie po 5 minut na zawodnika, a następnie cztery rundy partie deblowe po 5 minut na drużynę. Mecz zakończył się zwycięstwem przedstawicieli Kalet w stosunku 6 – 2. W małych punktach wynik przedstawiał się następująco Kaletańczycy uzyskali 16,5 pkt a Woźniczanie 7,5. W wyniku rundowym przedstawiało się to tak, że na 8 możliwych drużyna z Kalet wygrała 4 rundy i zremisowała 4. Obiektywnie oceniając wynik spotkania należy przyznać, że tym razem przekonywująco wygrali goście z Kalet. To co zawsze najważniejsze podczas gry w szachy na świeżym powietrzu, zawodnikom dopisała w tym dniu słoneczna pogoda.