Drużynowy Mecz Szachowy MGOK Woźniki – MDK Kalety
22 sierpnia 2017
Wyniki konkursu na “Najlepszy chleb ze smalcem”
23 sierpnia 2017

Dożynkowe Rozgrywki Szachowe w Woźnikach

Dnia 19 sierpnia 2017 r. na terenie Miejsko-Gminnego Ośrodka Kultury w Woźnikach  miał miejsce “Dożynkowy Turniej Szachowy 2017”. Na starcie zawodów stanęło 18 wielbicieli gry w szachy, grano systemem po 10 minut na zawodnika, na dystansie 7 rund. Tegoroczny turniej zgromadził zawodników z terenu Gminy i Miasta Woźniki, oraz z za granicy naszej gminy to jest z Winowna, Kalet, Koszęcina i Boronowa.

Bezapelacyjnym zwycięzcą został faworyt turnieju Jan Nowakowski z Koszęcina – 6,5 pkt. Na drugim miejscu uplasował się Bartosz Małysa z Boronowa – 6,0 pkt , a miejsce trzecie zajął Kacper Wrodarczyk z Kalet – 5,0 pkt. Najwyżej punktowanym reprezentantem Woźnik został Maciej Najder, który uplasował się na wysokim czwartym miejscu. Kolejność pozostałych graczy była następująca: 5. Krzysztof Badyla, 6. Wojciech Potempa, 7. Mateusz Wrodarczyk, 8. Jan Badyla, 9. Michał Fronczek, 10. Dariusz Woźniczko, 11. Aleksandra Kowalczyk, 12. Michalina Szreter, 13. Michał Rupik, 14. Ignacy Fronczek, 15. Dawid Noczyński, 16. Szymon Łodziński, 17. Emilia Żylak i 18. Martyna Prochacka.

W grupie wiekowej do lat 14-tu najwyżej notowanym reprezentantem Woźnik był w tym roku Jan Badyla. Najlepszą zawodniczką w turnieju została Aleksandra Kowalczyk z Koszęcina przy czym  w tym miejscu należy wyróżnić również naszą reprezentantkę Emilię Żylak, która w tej rywalizacji uplasowała się na wysokim trzecim miejscu.

Podczas trwania turnieju padał deszcz, ale nam to nie przeszkadzało, dopisała frekwencja. Cóż to były za emocje.